Jeszcze do niedawna masturbację uważano za absolutny temat tabu. Nie mówiło się o niej, zaś osoby, które stosowały samozaspokojenie, nie chwaliły się tym swojej rodzinie czy znajomym. Uważano, że masturbacja jest czymś w rodzaju groźnej dewiacji. W ciągu kilkunastu ostatnich lat myślenie ludzi na temat sfery seksualności uległo mocnym zmianom. Specjaliści także podkreślają, że masturbacja (stosowana z rozsądkiem i odpowiedzialnością) może być normalną aktywnością seksualną. Masturbacja to stymulacja własnych narządów płciowych, dzięki której możliwe jest uzyskanie odpowiedniej przyjemności o charakterze seksualnym. Statystyki wskazują, że masturbacja cieszy się równie dużą popularnością wśród mężczyzn jak i kobiet. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że w przypadku, gdy masturbacja jest uprawiana zdecydowanie zbyt często, może wywołać wiele negatywnych konsekwencji dla sprawności seksualnej u mężczyzn. Negatywnemu wpływowi masturbacji na męską seksualność poświęciliśmy poniższy artykuł. 

Czy masturbacja może doprowadzić do problemów ze wzwodem?

Niektórym może wydawać się to nieprawdopodobne. Czy rzeczywiście masturbacja może spowodować wystąpienie zaburzeń wzwodu? Okazuje się, że tak. Dotyczy to przede wszystkim zbyt częstej oraz nadmiernej masturbacji. Prowadzi to nie tylko do problemów z erekcją, ale nawet do niepłodności. Z tego względu każdy mężczyzna powinien raczej stosować masturbację bardziej jako urozmaicenie swojego seksualnego pożycia. Nadmierne onanizowanie się nigdy nie przynosi pozytywnych rezultatów dla męskiego organizmu. Częstą przypadłością mężczyzn, którzy zbyt często się masturbowali, jest przedwczesny wytrysk podczas klasycznych stosunków seksualnych.

Podstawową przyczyną występowania wszystkich tych dolegliwości jest znaczące osłabienie wrażliwości na bodźce o charakterze seksualnym w obrębie penisa. W wielu przypadkach problemom tym można w bardzo łatwy sposób zaradzić. Mianowicie: wystarczy po prostu ograniczyć masturbację. Warto wiedzieć, że masturbacja i impotencja często są ze sobą połączone, dlatego zawsze trzeba pamiętać o odpowiedzialności, rozsądku i umiarze. Dzięki temu nie spotka nas impotencja czy bezpłodność. Okazuje się, że nadmierna masturbacja w ogromnym stopniu obniża płodność mężczyzny. Przez nadmierną masturbację jakość męskiego nasienia ulega znacznemu pogorszeniu. Zmniejsza się także ogólna liczba plemników.

 

Jak leczyć i zapobiegać nadmiernej masturbacji?

Czy masturbacja szkodzi? Podobne pytania zadaje sobie bardzo wielu mężczyzn na całym świecie. Odpowiedź na to pytanie jest następująca: tak, jeżeli masturbacja jest nieodłącznym elementem codziennego funkcjonowania. Jeżeli mężczyzna całkowicie rezygnuje z klasycznych stosunków seksualnych na rzecz masturbacji, to jest to znak, iż coś jest nie tak. Konsekwencją takiego stanu rzeczy może być brak erekcji w trakcie masturbacji, co przyczyni się do znacznych problemów o charakterze psychologicznym. Nazywa się to fachowo impotencją psychogenną. Przez to mężczyzna będzie tak zestresowany, że nawet zwykła masturbacja będzie dla niego bardzo trudna.

Masturbacja wielokrotnie doprowadza do problemów w sferze seksualnej. Mężczyzna doświadczony zaburzeniami wzwodu w trakcie masturbacji będzie bardzo niechętny do odbywania stosunków z kobietami. Jeżeli problem zaburzeń wzwodu ma charakter psychologiczny, mężczyzna powinien jak najszybciej udać się do psychoterapeuty lub seksuologa. Pomoc specjalisty jest niezbędna do tego, aby móc odzyskać utraconą sprawność seksualną i ponownie czerpać radość z uprawiania seksu.

Na rynku oferowane są także wyjątkowo skuteczne leki na potencję, takie jak Viagra czy KamagraW pozytywny sposób wpływają one na zdolności mężczyzny do uzyskania i utrzymania wzwodu. Są one w pełni bezpieczne i wywołują bardzo niewiele efektów ubocznych. Każdy mężczyzna, który boryka się z zaburzeniami wzwodu, koniecznie powinien sięgnąć po wymienione preparaty. Są one oparte na starannie dobranej recepturze, która została przebadana przez niezależne laboratoria badawcze.